Lazerle Vajinal Daraltma

Lazerle Vajinal Daraltma Gaziantep

Lazerle Vajinal Daraltma | Gençleştirme | Sıkılaştırma | rejuvenasyon

Lazerle yapılan vajinal daraltma işlemine hastalarımız tarafından Lazerle vajina gençleştirme – vajinal yenilenme – vajinal rejuvenasyon – vajina sıkılaştırma da denmektedir.

Vajinal daraltma ameliyatlarımızı hem lazer kullanarak hemde cerrahi yöntem ile yapmaktayız. Doğru hastaya doğru yöntemin kullanılması hastanın operasyondan sonraki memnuniyeti için en önemli noktadır.

Günümüzde kadınlar, güzel, çekici ve kendine güvenen biri olarak bedensel duyumların ve zevklerin keyfini çıkarmak ister.

Doğum yapmış kadınlar doğumdan sonra genital yapılarının eskisi gibi olmadığını değiştiğini fark ederler. Doğumdan sonra yıllar geçse dahi genital organların doğum öncesindeki eski haline geri dönmesi mümkün değildir.

Vajina genişliğinin artmasına sadece normal doğumlar neden olmaz.

 • Yaşın ilerlemesi
 • Cinsel ilişki sayısının fazla olması
 • Ağır yük taşınan işlerde çalışmak yada spor yapmak halter gibi
 • Kişinin kalıtsal bağ dokusunun özelliğine bağlı olarak ( özellikle fazla sigara içenlerde )
 • Düşükler ve kürtaj yaptırmak gibi jinekolojik müdahaleler
 • Menopoz sonucu östrojen düzeyinin azalması

Bir yanda kendine güvenen, bedenini bilen ve özgürce cinselliğin keyfini çıkaran kadınlar varken, öteki yanda cinsel ilişki sırasında memnuniyetinin azaldığını, cinsel ilişki sırasında gaz çıkarır gibi seslerin geldiği gibi hoşnutsuz durumların oluştuğu ve genelde orgazm olamadığını ifade eden kadınlar vardır.

Yapılan bilimsel araştırmalar kadınların orgazm olmasını vajina ile penis arasındaki sürtünmelere, yani cinsel ilişki sırasında vajina duvarlarının mekanik olarak uyarılması ile vajinal kasların kasılması ve penisi daha kuvvetli olarak sarmasına bağlı olduğunu göstermiştir.

Doğumdan sonra yada yukarıda yazdığımız doğum dışındaki nedenlerden dolayı genişlemiş olan vajina eski darlığına ve elastikiyetine ulaşamaz daha geniş ve daha az esneyebilen bir yapıya sahip olur.

Bu nedenlerden dolayı hem erkek hemde kadın cinsel ilişkiden eskisi gibi haz alamaz.

Vajinanın eski darlığına ve elastikiyetine kavuşmasını hem lazer teknolojisi kullanılarak hemde cerrahi yöntem ile gerçekleştirebilmekteyiz.

Lazerin vajina üzerindeki en önemli etkisi : Vajina duvarının kanlanmasını ve kollajen yoğunluğunu arttırarak, vajinal duvarın eskisine göre gençleşmesini ve daha elastik bir yapıya sahip olmasını sağlamasıdır.

Lazerle gençleşen ve daha elastik yapıya sahip olan vajina duvarı penisi daha sıkı kavrayacak ve cinsel ilişki sırasında hem kadın hemde erkek birbirini daha fazla hissedecektir.

Lazer ile yapılan vajinal daraltma işleminin diğer bir olumlu etkisi de vajinanın kuruluğu varsa bunun düzelmesini ve ph dengesini sağlayıp vajinal enfeksiyonları ( mantar ) engellemesidir.

Lazer ile yapılan vajinal daraltma ameliyatının avantajları nelerdir?

 1. Lazerle vajinal daraltmada kesi yapılmadığı için dikiş kullanılmaz
 2. Ağrısız olduğu için lokal yada genel anestezi kullanılmasına gerek yoktur
 3. İşlemden çok kısa bir süre (5 gün ) sonra cinsel ilişkiye girilebilir
 4. Çalışan kadınlar öğle arasında bile lazerle vajinal daraltma yaptırıp işlerine rahatlıkla dönebilirler
 5. 20 dakika gibi kısa sürede yapılabilir
 6. Muayenehanede yapılabilir
 7. Dikiş ve kesi yapılmadığı için risksiz ve yan etkisi olmayan oldukça güvenilir bir yöntemdir
 8. Uygun hastada başarı şansı yüksektir
 9. İşlemden sonrada hastanın ağrısı olmaz.

Leave a Reply