Genital Estetik

Gaziantep’te Genital Estetik

Her kadın kendini her açıdan güzel hissetmek ister. Bu nedenle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ve Gaziantep ilinde genital estetik, vajina estetiği, vajina daraltma ve labioplasti operasyonlarına kadınlar sıklıkla başvurmaktadır.

Son zamanlarda vajina estetiği ile ilgili yapılan operasyonlar diğer estetik operasyonlar gibi gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Günümüz kadını kendi vücudunu daha iyi tanımakta, tabularından kurtulmakta ve güzelliği bir bütün olarak algılamaktadır. Cinsel organ estetiği uygulanması tamamen kadının kendi cinsel organlarını estetik bulmaması sebebi ile yapılır. Cinsel ilişkiden yeterince zevk alamayan, cinsel tabuları olan kadınların sorunları detaylıca incelendiğinde altta yatan neden vajinaya veya cinsel organlara ait estetik kaygılar kaynaklıdır.

Çoğu kadın cinsel organından hoşnut olmayabilir, bunu eşlerine, hatta kendilerine dahi itiraf edemiyor olabilirler. Doktorlarının bile kendilerini yanlış anlayacağından, utanma, çekinme duygusundan bu sıkıntılarını ifade edemiyor olabilirler.

Kadınların cinsel problemlerinin psikolojik kaynaklı olduğu düşüncesi son zamanlara kadar ön planda olan bir düşünce idi. Oysaki fiziksel ve estetik kaygılar kadınların cinsel hayatını zannedilenden daha fazla etkilemektedir. Çoğu kadın cinsel organlarının zaman içerisinde deformasyona uğramasından, renginden, biçiminden ve estetik görüntüsünden rahatsızlık duymakta, cinselliğini doyasıya yaşayamamaktadır.

Kadınların cinsel organ estetiği ile ilgili sık olarak yakındıkları iki sorundan birisi vajinal genişlik, diğeri iç dudakların büyüklüğüne bağlı sarkık görünümdür. Kadınlar nasıl sarkık ya da küçük göğüslerinden, belirginleşen yüz çizgilerinden rahatsızlık duyuyorlarsa aynı şekilde cinsel organlarının görünümünden de hoşlanmıyor olabilirler.

Cinsellik son derece özeldir, iki kişi arasında yaşanır, eşlerden birinin memnuniyetsizliği ikisinin sorunu haline gelir ve ilişki kalitesini bozar. Kişinin kendine duyduğu özgüven sağlıklı bir ilişkinin en temel noktasıdır. Bu sebeplerden ötürü cinsel organ estetiği sanılandan daha önemlidir. Günümüz kadını artık böyle kaygıları taşımak yerine hekimine sorunu açıkça dile getirmekte ve oldukça basit olan çözümlerle hayat kalitesini arttırmaktadır. Op. Dr. Hakan YAZ‘da Gaziantep ilinde ki kliniğinde genital estetikvajina estetiğilabioplasti, vajina daraltma operasyonlarını yıllara dayanan tecrübeyle sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Cinsel organın estetik görüntüsünün iyileştirerek kadının özgüveninin artmasına, kendini iyi hissetmesine, cinsel ilişkiden daha çok zevk almasına yardımcı olan cerrahi operasyonlar ile kadınların mutsuzluğuna yol açan en büyük sorun çözülmüş olmaktadır ve tüm kadınların kendini güzel hissetmeye hakkı vardır.

Labioplasti (İç Dudak Küçültme)

Vajinanın iç dudaklarının sarkması(Labioplasti) çoğu kadında görülen sorunlardan biridir. Her kadın güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik operasyonları da kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep görmektedir.

İç Dudak Yapısı Nasıldır?

Vajina iç dudakları (labium minus) kadın cinsel organında kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar, genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur.

İç dudak büyüklüğü herkeste farklıdır. Normalde ayakta duran bir kadında bacaklar kapalıyken iç dudaklar dış dudakların arasında kalır, dışarı taşmaz, iç dudakları büyük olan kadınlarda iç dudaklar dış dudakların dışına taşarak estetik açısından gözü rahatsız eden sarkık bir görüntü teşkil eder.

Bazı kadınlarda bu durum tek taraflı olabilir ve asimetri yaratır. İç dudak derisinin rengi de farklılıklar gösterebilir, özellikle gebelikte koyulaşan iç dudak rengi doğum sonrası rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir ve bu durumda estetik operasyon talebi doğurabilir.

İç Dudak Sarkması Nelere Yol Açabilir?

Tıbbi olarak iç dudakların normalden büyük, sarkık ya da asimetrik olması bu bölgenin uzun süre nemli kalmasına yol açarak vajinit veya bartholin bezlerinin apseleşmesine zemin hazırlar, bazen de normalden daha büyük olan iç dudaklar penisin vajinaya girişine engel olabilir ve ağrılı cinsel ilişkiye yol açabilir. İç dudakların biraz büyük olması aslında herhangi bir kötü görünüme yol açmaz, labium minuslar bakteri ve yabancı cisimlerin vajina içine rahatça girmesini engelleyen bir bariyerdir ama aşırı derece büyük iç dudaklar faydadan çok zarara yol açar, vücut atıkları, ter ve diğer salgıların deri kıvrımları arasında birikmesine neden olarak kötü koku yapar, hijyenik zorluğundan dolayı enfeksiyona zemin oluşturur. Adet zamanı pede yapışarak lokal travmalara, cinsel ilişki esnasında ağrı ve acıya sebep olabilir.

İç dudakları normalden büyük, sarkık veya asimetrik olan kadınlar sosyal ortamlarda, günlük hayatlarında kendilerini rahat hissetmezler, mayo, bikini ya da dar pantolonları giymekten çekinirler. Labioplasti operasyonu ile tüm bu sorunlara kalıcı ve yüz güldürücü bir çözüm bulmaktayız.

İç Dudaklarda Yapısal Değişim Sebepleri Nelerdir?

İç dudaklar ergenlik döneminden sonra ortaya çıkan hızlı hormonal değişimin etkisiyle bazı kadınlarda normalden daha büyük, sarkık ve kıvrıntılı hale gelebilir. Tedavi edilmeyen, kronikleşen vajinal enfeksiyonlarda bu yapısal değişime ve renk değişimine yol açabilirler, bazı kadınlarda ise gebelikte iç dudaklarda renk değişimi ortaya çıkabilir.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

Aslında bu operasyon genital estetik kaygısı duyan tüm kadınlara uygulanabilir. İç dudak estetiği operasyonu için ergenlik dönemini aşmış olmak yeterlidir. Kızlık zarı vajina ağzından yaklaşık 3-4 cm içeridedir, iç dudaklar ise vajinanın dışında kalır, dolayısı ile labioplasti operasyonu kızlık zarını bozmaz ve bakirelere de uygulanabilir. Ayrıca bu operasyon doğum yapmış veya yapmamış her kadında uygulanabilir. Bu ameliyat orgazmı artırmaz ya da azaltmaz, labioplasti yapılan herkes ilerleyen zamanlarda gebe kalabilir, normal doğum yapabilir.

İç Dudak Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti operasyonu genellikle 30-40 dakika sürer, genellikle adet bitimi dönem operasyon için uygun bir dönemdir. İç dudak küçültme operasyonu hastane koşullarında yapılması gereken bir ameliyattır, lokal anestezi ile yapılabileceği gibi hafif bir genel anestezi (sedasyon) ile de yapılabilir. Oldukça özen gösterilmesi gereken hassas bir operasyondur, ameliyat sonrası küçük dudaklarda iz kalmaz, kalmaması gereklidir. Operasyon sonrası ortalama bir haftalık dinlenme dönemini takiben hastalar normal aktivitelerine dönerler, cinsel ilişki için yaklaşık 3-4 hafta beklenmelidir, işlemden bir gün sonra duş alınabilir. Labioplasti ve vajen daraltma operasyonları birlikte sıklıkla yaptığımız operasyonlardır, ikisinin aynı anda yapılması herhangi bir sıkıntıya yol açmaz.

Labioplasti Sonrası Dönem

Bu ameliyat sonrası genellikle ciddi ağrılar hissedilmez, ameliyat yerine özel bir bakım gerekmez, cinsel organı temiz ve kuru tutmak yeterlidir. Labioplasti ameliyatı riskli bir ameliyat değildir, komplikasyon oranı son derece düşüktür. Kalıcı ve kesin çözüm ile memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Labioplasti operasyonu sonrası kadının kendine güveni, cinsel mutluluğu ve hayat kalitesi artar.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Tüm kadınlar güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik, vajina daraltma operasyonlarda kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep ve ilgi görmektedir.

Kontrolsüz normal doğumlar sonrasında karşılaşılan vajinal yırtıklar veya kötü epizyotomi iyileşmesine bağlı vajina yapısında oluşan kalıcı hasarlar vajinada genişlemeye ve gevşemelere yol açar. Vajina genişlemesi normal doğumların ardından olabileceği gibi yaşlanmaya bağlı veya bazen de doğuştan olan vajina yapısından kaynaklanabilir. Normal vajinal doğum sırasında hem bebeğin çıkışını rahatlatmak hem de mesane, makat gibi bölgelere kadar uzanan yırtıklar oluşmasın diye vajina kenarı biraz kesilir, bunun adı epizyotomidir. Doğum sonunda kesilen vajina kenarı anatomik plana uygun dikilir. Dikkatsiz ve özensiz dikilen epizyotomi sonrası iyileşen kötü yara izleri, çok sayıda normal doğum yapmak, bebeğin doğum ağırlığının fazla olması, ilerleyen yaşla birlikte vajinayı çevreleyen kasların eski gücünü yitirmesi sonucu vajinal genişleme ortaya çıkar. Vajina kaslarının gevşemesi cinsel ilişki sırasında sıkıntıya yol açar. Esneyerek eski haline dönemeyen genişlemiş vajina ilişki esnasında penisi sıkıca kavrayamaz, kadının ve erkeğin cinsel ilişkiden aldığı zevki azaltarak cinsel tatminsizliğe neden olur.

Vajina Genişlemesi Nelere Sebep Olur?

Vajinada genişleme zaman içerisinde cinsel birlikteliklerde çiftin her ikisi içinde sorun olmaya başlar. Vajinanın genişlemesi cinsel ilişki esnasında vajinanın normal nem ve kayganlığının da azalmasına neden olarak ek problemlere yol açar. Zamanla birikim oluşturan bu sorunlara bağlı olarak kadının öz güveni giderek azalır ve yavaş yavaş cinsellikten uzaklaşır, çiftin mutluluğuna gölge düşmeye başlar. Vajinoplastiameliyatı ile kadınların bu sorunları kalıcı olarak kolaylıkla çözebilmekte ve çiftin cinsel beraberlikten aldığı haz artırılmakta dolayısı ile mutlu birlikteliklerin ömrü uzatılmaktadır.

Günlük aktiviteler ve ilişki esnasında vajinadan ses gelmesi sıklıkla hastalarının kendilerini eşlerine karşı kötü hissetmelerine ve kendilerine güvenlerini kaybetmelerine yol açar. Tüm bu şikayetleri olan kadınlarda vajinal daraltma operasyonları ile oldukça iyi sonuçlar elde etmekteyiz.

Vajinoplasti Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti ameliyat vajina genişlemesi sonucu ortaya çıkan şikayetleri olan evli ya da bekar, çocuk doğurmuş ya da doğurmamış her kadına isteği doğrultusunda yapılabilir.

Operasyon hastane koşullarında genellikle genel anestezi altında yapılır. Vajina daraltma ameliyatı ortalama 40-45 dakika sürer. Ek girişimlerin varlığında bu süre uzayabilir. Vajinoplasti ile birlikte labioplasti (iç dudak küçültme) operasyonu en sık uygulanan kombinasyondur.

Operasyon genellikle adet bitimi dönemine denk getirilir, vajina daraltma ameliyatında vajinanın genişlemiş arka duvarı ve yan duvarları çıkartılıp, gevşemiş vajina çevresi kaslar sıkılaştırılır. Kesilmiş olan kenarlar estetik bir şekilde dikilir, optimal darlık iki parmağın girebileceği kadar olmalıdır. Ameliyat bitiminde cinsel organın vajina kenarlarını oluşturan kısmında estetik görünümü düzgünleştirilir.

Vajinoplasti Sonrası İyileşme Dönemi

Vajina daraltma ameliyatı ciddi riski olmayan bir işlemdir. Genellikle operasyon sonrası hastalarımız yaklaşık 4-5 günlük dinlenme dönemini takiben günlük hayatlarına dönmektedirler. Ameliyatta kendiliğinden eriyen dikişler kullandığımız için dikiş aldırma sorunu yoktur, ameliyat sonrası 3-4 haftalık süre boyunca cinsel perhiz vardır, sonrasında hastalar yeni cinsel hayatlarına başlayabilirler. Vajina daraltma operasyonu sonuçları hem erkek hem kadın açısından oldukça memnuniyet vericidir.

Doğum Dikiş İzlerinin Çıkartılması

Normal vajinal doğum esnasında açılan epizyotominin kötü iyileşmesi ya da açık kalması vajina kenarından dışa doğru sert ve şekilsiz bir görüntüye neden olur. Bu sert nedbe dokusu genellikle hastanın eline sert ve şekilsiz bir doku olarak gelir. Aynı zamanda bu doku cinsel ilişkide ağrı ve cinsel tatminsizliğe neden olabilir. Epizyotomi izinin düzeltilmesi işlemi genel veya lokal anestezi ile yapılır, operasyon genellikle 30 dakika kadar sürer, var olan nedbe dokusu çıkartılır ve yara yerinde reaksiyona neden olmayan dikiş materyalleri ile yeniden estetik olarak dikilir, aynı esnada doğumlara bağlı olarak gelişen vajina yırtıkları da düzeltilebilir.

Operasyon sonrası hastalarımız aynı gün veya bir gün sonra gündelik yaşantılarına dönmektedirler, ortalama 10 gün sonra kontrol gereklidir.

Genital Estetik Operasonu Size Ne Kazandıracak?
 • Cinsel ilişki esnasında yaşadığınız sıkıntılardan kurtulacaksınız. Vajinanızın sıkılaşması ve eski boyutlarına düşmesi ile sizin ve eşinizin cinsellikten aldığı keyif artacak, daha mutlu bir cinsel hayat ve birliktelik yaşayacaksınız.
 • Kendinizi her ortamda rahat hissedeceksiniz, özgüveniniz artacak, yeni birlikleriniz için endişelenmeyeceksiniz.
 • Vajinadan ses gelmesi sorunu son bulacak, eşinizden utanmayacaksınız, cinsel ilişkide performansınız artacak.
 • Mayo, bikini, tayt ve dar pantolon giydiğinizde daha rahat olacaksınız.
 • Genital bölgeniz artık kuru kalacak, vajinal enfeksiyonlara yakalanma riskiniz azalacaktır.

Genital Estetik Neden Yapılır?

İç ve dış genital organlarda doğuştan var olan şekil bozuklukları ve hayatın ileri yaşlarında ortaya çıkan değişiklikler, birçok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açmaktadır. Bu durum, cinsel hayatı haliyle bozmakta veya kadının cinsel ilişkiye girmesine engel olabilmektedir. Genital estetik ameliyatlarda öncelikli olarak hekimin yanı sıra hasta ve partnerinin de fikri ve ne tür bir operasyon istediği çok önemlidir.

Genital estetik ameliyatları ilgili çok önemli bir nokta ise, günü birlik yani hastanede yatmaya gerek kalmadan, kişinin günlük hayatına veya yaptığı işe hemen geri dönebilmesidir. Kadınlar genital estetik ameliyatlarına, genellikle aşağıdaki 3 sebeple başvurur;

1- Vajina iç dudaklarının büyük olması, dar kıyafetler giydiğinde, pantolon olsun mayolar olsun kadınlar için büyük bir kabusa dönüşebilmektedir. Oturma, bisiklete binmek gibi günlük aktivitelerinizle birlikte, cinsel ilişki esnasında hijyen açısından problemler yaşanabilir. Tüm bu fiziksel problemlere ek olarak, pek çok kadın da kendi cinsel organını anatomik olarak beğenmemekte, bunu çoğu zaman yakınlarına bile söylemekten çekinebilmektedir. 

2- Özellikle çok sıklıkla karşılaştığımız bir durum olan cinsel organının normalden büyük veya asimetrik olmasıdır. Bunun altında yatan sebep ise, büyük olasılıkla cinsel organının ergenlik öncesi değişkenlik göstermesidir. Kadının halinden en iyi kadınlar anlar tabiki ama, o bölgenin erkekler üzerinde ne tür bir etki bıraktığını ve cinsel organımızın farklı biçimlerinin hem estetik hem de ilişki bazında farklarını, doğum ya da başka etkenler ve bunun ilişkiye ne kadar yansıdığını yine erkekler bilmektedir.

3- Vajinal bölgede, doğum sonrasında oluşan ve hoşnutsuzluk yaratan diğer bir olumsuz durum da doğum sırasında bebeğin çıkması için yapılan kesilerdir. Kesiler hem kadının hem de erkeğin cinsel tatminini engelleyebilir ve kadın açısından ilişkiyi ağrılı bir duruma dönüştürebilir. Zamanla genişlemiş ve büyümüş labium minuslar anatomik olarak bir varyasyon olarak görülse de kadınlar için psikolojik ve fonksiyonel açıdan can sıkıcı bir durum olarak görülebilir.

En Çok Yapılan Genital Estetik Operasyonları

 • Vajinoplasti (vajina daraltma, vajen estetiği).
 • Labioplasti (iç ve dış dudak küçültme, asimetri ve şekil bozukluğu tedavisi).
 • Kadınların orgazm olamama şikâyeti nedeniyle G noktasına dolgu.
 • İdrar torbası ve rahim sarkması operasyonlarıdır.
 • Kırışıklıklar için bazı dolgu enjeksiyonları.
 • Klitoral oynamalar.

Bu operasyonların yanısıra son yıllarda lazer sistemleri kullanılarak gerçekleştirilen genital estetik uygulamaları da büyük sıklıkla yapılmaktadır. Lazer ile vajina sıkılaştırma, vajina daraltma, vajina gençleştirme uygulamaları, vajinoplasti ameliyatlarına kıyasla bir alternatif olarak tercih edilmektedir. Son yıllarda, genital estetik cerrahi ameliyatları, özellikle kadın doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Dış genital organları sadece işlev ve hijyen yönünden değil, estetik görünüm ve cinsel ilişkiden daha çok haz alma duygusu açısından da büyük önem taşımaktadır. Genital estetik ameliyatları ile kişinin cinsel ilişki esnasında yaşadığı rahatsızlıkların giderilmesi, vajinanın sıkılaşması ile cinsel birliktelikten aldıkları hazzın artması, kişinin her ortamda kendisini daha rahat ve özgüvenli hissetmesi, vajinadan ses gelmesi sorunlarının ortadan kalkması, genital bölgenin daha kuru kalması ve enfeksiyon risklerine karşı daha korunaklı bir hale gelmesi genital estetik operasyonları sonucunda olabilmektedir.

Vajinoplasti (Vajina Daraltma)

Cinselliği doyasıya yaşamak için istenilen bir özellik ise vajinanın yeterli darlıkta olmasıdır. Günümüzde bu problem doktor hanım biz eşim ile orgazm konusunda sorun yaşıyoruz ya da tam olarak performans sergileyemiyoruz bu da doğumdan sonra oldu diyerek tarafımıza başvururlar. Biraz çekingen bir tavır ile artık bu şikâyetinden dolayı ilişkiye girmek istemediğini, kendini eşine karşı sorumlu hissettiğini söyler. Aslında normal doğumun en istemediğimiz sonucudur bu.

Doğum Sonrası Vajina Daraltma

Doğum esnasında genişletme kesisi yapılmamış ve dokular kendi istediği yerden yırtılmışsa ya da kesi düzgün yapılmış ama dikişinde problem olmuş ya da dikişler atmışsa o bölgede normal olmayan bir görüntü olur. Büzüşmüş bir deri, düzgün yüzeyli olmayan, asimetrik, rengi daha koyu ya da iyileşme yerinde skar dediğimiz kalınlaşmış deri parçası ihtiva edebilir. Bu durum estetik olarak güzel görünmemenin yanında çeşitli problemler de doğurabilir. İlişki esnasında o bölgede gerginlik hissi, cinsel birleşmede ağrı, buna bağlı da ilişkiden kaçınma ve cinsel soğukluk gibi sorunlar ortaya çıkar.

doğum sonrası vajina daraltma

Sonuç itibariyle bu alanın eskiye en yakın şekle dönüştürülmesi ya da şikayetlerin minimuma indirilmesi konusunda kliniğimizde vajina estetiğiişlemleri uygulanmaktadır. Genellikle genel anestezi tercih edilmekle beraber o bölge uyuşturularak da yapılabilir.

20- 30 dakika sürebilen bu işlemden sonra ortalama 3-4 hafta cinsel perhiz yapılması ve sonrasında uygulanması gerekenlere harfiyen uyulması operasyon başarısı için önemlidir. Bir ay sonra adet dönemi bitiminde hasta kontrole çağrılır eskiyle karşılaştırma yapılır. Hem hasta hem de doktor estetik olarak farkı görür ve hasta bu işlemi neden daha önce yaptırmadığı konusunda kendini yargılar.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Nasıl Yapılır?

Vajinoplasti yani vajina daraltma genel anestezi altında yapılır. Prensip, vajenden bir parça çıkartıp, boşta kalan vajen alanını birleştirmek ve çıkarılan alan kadar daraltma sağlamaktır. Yaklaşık 30 dakika süren bir işlemdir.

Operasyon sırasında ağrı duyulmadığı gibi sonrasında da o bölgeye lokal anestezi uygulanacağı için ağrı hissedilmez. İşlem gerçekleştikten 2-3 saat kadar dinlendikten sonra ayağa kalkar günlük hayat idame ettirilebilir. Kullanılan iplikler emilebilir olduğu için dikiş aldırmak gibi bir durum söz konusu değildir. Fakat sonrasında yapılması gerekenler anlatılır antibiyotik verilebilir, pansuman için gerekenler söylenir ve bu müdahaleyi yaptıranlardan bu konuya harfiyen uyulması istenir ki başarılı bir sonuç alınabilsin. İlişkiye girmeme süresi ya da iyileşme süresi 1 aydır. Bu süreç içerisinde o bölgenin enfekte olmaması ve kuru tutulması istenir. Hijyen kurallarına uyulması önerilir.

Labioplasti (İç Dudak Estetiği)

Labioplasti kadının genital organının küçük dudaklarının, büyük dudaklara göre fazla önde olması hem görüntü açısından hem de hijyenik açıdan problemler yaratabilen bu durumdur. İç dudakların dışarıya sarkması zamanla doku elastikiyetinin bozulması nadiren de yapısal olarak meydana gelir. Bu durum görsel açıdan kadınları rahatsız, mutsuz etmekte ve estetik kaygıların oluşmasına yol açmaktadır. Labioplasti estetik nedenlerle veya fonksiyonel bozuklukları tedavi etmek amacıyla yapılır.

İç dudakların sarkık olması cinsel ilişkide ağrıya, aynı zamanda idrar yapmada sorunlara neden olabilmektedir. Labioplasti ameliyatı, bu gibi sorunların önlenmesi ve estetik görünümün geri kazanılmasında büyük rol oynar. Genellikle, genital bölgedeki dudakların anormal ebatta olması hijyenik anlamda, sportif aktivitelerin yapılmasında ve cinsel ilişki sırasında birtakım zorluklar yaratabilir.

Labioplasti hipertrofik (olması gerekenden büyük) ve asimetrik (simetrik olmayan) büyük ve küçük dudakların küçültülmesini sağlar. Aynı zamanda hacim ve esneklik kaybı oluşan büyük vajinal dudaklarda doku kaybı olduğu zaman bir büyütme operasyonu da yapılabilir.

Ameliyattan 4-6 hafta sonra spora başlanabilir. Ancak at binme veya bisiklet gibi sporlar için doktorunuz özel tavsiyelerde bulunmalı. Cinsel ilişki için 4-6 hafta beklenmeli. Hasta ertesi gün ayakta duş alabilir. Fakat 2 hafta süre ile havuza,denize ve küvete girmesi tavsiye edilmemektedir.

Cinsel Hayatınızı Ertelemeyin!

Estetik, güzellik ve bakım üçlüsü vazgeçilmezimiz! Seviyoruz güzel görünmeyi. Belki kendimiz, belki eşimiz, belki partnerimiz belki de çevre için yaptırıyoruz bunu. Ne fark eder ki sonuç güzel oluyor, kendimizi güzel hissettiriyor. Yıllar önce Vajina estetiği operasyonunun yapılmasını bırakın, vajina kelimesi söylenirken dahi insanların sesi titrer, utanır, bu kelimeyi telaffuz etmemek için uğraşırlardı. Günümüzde ise arayışını sürdüren kadınlar bu bölgeye de estetik operasyon yaptırmaya meyletmişlerdir.

Leave a Reply